http://www.swilcza.com.pl/ug/przetargi/2011/2011.271.17_dokumentacja/RRG.271.17.2011_wyj_01.pdf
__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
sprawa ZP 3410/17/11 Świlcza, dn.11.07.2011 r.
pismo: 46/R-RRG-TM/11
Zamawiający: Gmina Świlcza
Dotyczy zamówienia publicznego prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego na dostawy, nazwa zadania:
„Opracowanie dokumentacji techniczno-prawnej budowy szkolnej hali widowiskowo-sportowej połączonej przewiązką z budynkiem gimnazjum Zespołu Szkół w Świlczy".
Postępowanie zostało ogłoszone w dniu 05 lipca 2011 r. w Biuletynie Zamówień Publicznych pod numerem 185560-2011, w siedzibie Zamawiającego na tablicy ogłoszeń, na stronie internetowej zamawiającego: www.swilcza.i-gmina.pl.
W dniu 06 lipca 2011 roku do Zamawiającego wpłynęła prośba o wyjaśnienie treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
Treść pytania nr 1
Czy Zamawiający może zamieścić na stronie internetowej formularz oferty wraz z załącznikami w wersji edytowalnej?
Odpowiedź:
Tak, wraz z odpowiedzią została zamieszczona wersja edytowalna jednakże Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za zmiany wprowadzone przez Oferenta w wynikłe z tego faktu konsekwencje.
Edytowalny formularz oferty wraz z załącznikami (format doc): http://www.swilcza.com.pl/ug/przetargi/2011/2011.271.17_dokumentacja/RRG.271.17.2011_oferta_zalaczniki.doc
Treść pytania nr 2
Czy koszt nadzoru autorskiego należy uwzględnić w cenie oferty, czy będzie on stanowił przedmiot odrębnej umowy? Czy koszt nadzoru autorskiego wchodzi w zakres opracowania, jeżeli tak, proszę o podanie jaką ich liczbę należy przyjąć?
Odpowiedź:
W ofercie należy przewidzieć koszty nadzoru wynikające z opracowanego zakresu (wyjaśnienia niejednoznacznych rozwiązań materiałowych, wymiarowych, konstrukcyjnych, technologicznych) opracowania wykraczające poza ten zakres nie są uwzględnione i będą zlecane odrębnie.
Treść pytania nr 3
Jaka jest wartość szacunkowa zamówienia?
Odpowiedź:
Ustalona z godnie z ustawą Prawo Zamówień Publicznych wartość zamówienia wynosi 65 000,00zł. słownie sześćdziesiąt pięć tysięcy złotych.
Treść pytania nr 4
Czy uzyskanie prawomocnej decyzji pozwolenia na budowę wlicza się w termin wykonania przedmiotu umowy
Odpowiedź:
W okresie związania umową Wykonawca obowiązany jest złożyć projekt budowlany do Starostwa Powiatowego w Rzeszowie z wnioskiem Inwestora wydanie pozwolenia na budowę i uzyskać z urzędu pismo informujące o wszczęciu postępowania o udzielenie pozwolenia oraz przekazać projekt wykonawczy Zamawiającemu.
Treść pytania nr 5
Czy Zamawiający posiada plan miejscowy, decyzję celu publicznego lub decyzję o warunkach zabudowy oraz decyzję środowiskową? Jeżeli tak, prosimy o zamieszczenie dokumentów na stronie internetowej. Jeżeli nie, to czy Wykonawca powinien uzyskać decyzję we własnym zakresie
Odpowiedź:
Nie posiada planu miejscowego, nie posiada decyzji o warunkach zabudowy (złożony wniosek w załączeniu specyfikacji), nie posiada decyzji środowiskowej. Wniosek i materiały do wniosku o wydanie decyzji przygotowuje Wykonawca we własnym zakresie i własnym kosztem.
Treść pytania nr 6
Czy Zamawiający posiada wypis i wyrys z planu miejscowego lub inną mapę? Jeżeli tak, prosimy o zamieszczenie dokumentów na stronie internetowej.
Odpowiedź:
Posiadane dokumenty zostały zamieszczone w SIWZ, potrzebne (aktualne na dzień składania wniosku) obciążają Wykonawcę.
Treść pytania nr 7
Prosimy o podanie numerów wszystkich działek na których ma być realizowane inwestycja.
Odpowiedź:
3621/1.
Treść pytania nr 8
Czy Zamawiający posiada inwentaryzację budynku podlegającego opracowaniu? Jeżeli tak, prosimy o zamieszczenie jej na stronie internetowej. Jeżeli nie - prosimy o podanie powierzchni użytkowej i kubatury budynku, powierzchnia działki itp
Odpowiedź:
Budynek będący przedmiotem opracowania jest budynkiem nowoprojektowanym połączonym przewiązką z budynkiem istniejącym.
Treść pytania nr 9
Czy egzemplarze projektu, poza 4 ezg. Projektu budowlanego będącego załącznikiem do wniosku o wydanie pozwolenia na budowę, mogą być kopią ?
Odpowiedź:
Tak.
Treść pytania nr 10
Czy Zamawiający posiada program funkcjonalno-użytkowy? Jeżeli tak, prosimy o zamieszczenie go na stronie internetowej. Jeżeli nie - prosimy o określenie podstawowych założeń programowych
Odpowiedź:
Nie. wszystkie parametry i założenia stawiane przez Gminę zostały określone w SIWZ i załączonym wniosku o wydanie decyzji.
Treść pytania nr 11
Czy teren lub budynki podlegają pod uzgodnienie konserwatora zabytków, a jeżeli tak, czy Zamawiający uzyskał takie warunki? Jeżeli tak, prosimy o zamieszczenie dokumentów na stronie internetowej
Odpowiedź:
Nie.
Treść pytania nr 12
Czy dla danego przedmiotu przetargu zostały wydane Zalecenia/Wytyczne Konserwatora Zabytków?
Odpowiedź:
Nie.
Treść pytania nr 13
Czy w wycenie należy uwzględnić konieczność wykonania inwentaryzacji instalacji sanitarnych i elektrycznych?
Odpowiedź:
Jeżeli projektanci będą przewidywali łączenia instalacji obu części to tak jeśli nie to należy przewidzieć koszty wykonania projektów przyłączy. Uwarunkowane jest to warunkami zasilania wydanymi przez dysponentów sieci.
Treść pytania nr 14
Czy Zamawiający posiada ważne warunki techniczne podłączenia obiektu do sieci energetycznej, kanalizacji sanitarnej i deszczowej, wodociągowej, telekomunikacyjnej, zjazdu na przedmiotową działkę. Jeżeli tak to prosimy o zamieszczenie dokumentów na stronie internetowej.
Odpowiedź:
Nie.
Treść pytania nr 15
Czy należy wykonać przyłącze telekomunikacyjne, czy Zamawiający dopuszcza wykonanie takiego przyłącza w ramach umowy przyłączeniowej z operatorem świadczącym usługi dla przedmiotowego obiektu
Odpowiedź:
Nie.
Treść pytania nr 16
Czy Zamawiający posiada prawa autorskie do załączonej koncepcji
Odpowiedź:
Załączony rysunek wykonany został na potrzeby wniosku i nie jest to koncepcja a jedynie propozycja.
Treść pytania nr 17
Czy Zamawiający przewiduje wprowadzenie zmian do koncepcji
Odpowiedź:
Tak, lecz nie przewidujemy w chwili obecnej zmiany decyzji.
Treść pytania nr 18
Czy Zamawiający wymaga uzgodnienia koncepcji
Odpowiedź:
Tak. Uzgodnienie koncepcji jest warunkiem koniecznym do przystąpienia do opracowania projektu budowlanego i wykonawczego.
Treść pytania nr 19
Czy Zamawiający przewiduje wprowadzenie zmian do umowy i w jakim zakresie?
Odpowiedź:
Zgodnie z punktem16 Specyfikacji Istotnych Warunków zamówienia – Istotne postanowienia umowy § 12 projektu umowy.
Treść pytania nr 20
Czy Zamawiający wprowadzi zmiany do umowy, gdyż brak jest zapisu o karach umownych za bezzasadne odstąpienie od umowy przez Zamawiającego?
Odpowiedź:
Punkt 16 specyfikacji mówi o istotnych z perspektywy Zamawiającego zapisach umowy, które muszą być zawarte w przyszłej umowie. Pozostałe zapisy podlegają wzajemnym negocjacjom i ustaleniom.
Treść pytania nr 21
Czy istnieje jakakolwiek możliwość zmiany umowy w przypadku wystąpienia nieprzewidzianych prac uzupełniających, robót dodatkowych, oczekiwania na decyzje innych organów itp.
Odpowiedź:
Zgodnie z pkt. 20 Specyfikacji w oparciu o artykułu ustawy Prawo Zamówień Publicznych.
Treść pytania nr 22
Czy Zamawiający uznaje jako ważnych ustaleń przeprowadzonych za pośrednictwem poczty elektronicznej, jeżeli tak to prosimy o podanie adresu e-mail na który będziemy przesyłać informację.
Odpowiedź:
Tak z zastrzeżeniem, że dokumenty wymagające podpisu należy potwierdzić niezwłocznie oryginałem drogą pocztową. Adres na stronie tytułowej SIWZ.
Treść pytania nr 23
Czy podczas prac projektowych konieczne będzie uzgadnianie naszego zakresu prac(rozwiązań, detali) projektowych z innym biurem lub instytucją sporządzającą inną część projektu, które mogą mieć ze sobą połączenie
Odpowiedź:
Wykonawca realizuje całość prac projektowych i uzgodnienia mogą dotyczyć jedynie jego podwykonawców co jest poza Inwestorem.
Treść pytania nr 24
Czy Zamawiający udostępni wszystkie pomieszczenia do inwentaryzacji tego samego dnia i z kim się należy kontaktować w sprawie uzgodnienia terminu inwentaryzacji
Odpowiedź:
Zamawiający udostępni pomieszczenia w celu wykonania pomiarów inwentaryzacyjnych, termin i sposób zostaną uzgodnione z Dyrekcją Szkoły, sposób i terminy ustalone zostaną tak by nie dezorganizować pracy szkoły.
Treść pytania nr 25
Czy Zamawiający ma wymagania w stosunku do rozwiązań technicznych, standardu urządzeń oraz materiałów wykorzystanych w przedmiotowej inwestycji
Odpowiedź:
Zamawiający zastrzega sobie prawo uzgodnienia rozwiązań technologiczno materiałowych.
Treść pytania nr 26
Czy w wycenie należy uwzględnić konieczność wykonania inwentaryzacji dendrologicznej?
Odpowiedź:
Nie była przewidywana konieczność wykonywania takiej ekspertyzy.
Treść pytania nr 27
Czy w przypadku konieczności wycinki drzew Zamawiający uzyska wymaganą decyzję we własnym zakresie?
Odpowiedź:
Nie jest przewidywana wycinka drzew.
Treść pytania nr 28
czy Zamawiający posiada limit finansowy, którego wartość kosztorysowa wszystkich robót nie może przekroczyć?
Odpowiedź:
Nie posiadamy ustalonego limitu.
Treść pytania nr 29
Czy Zamawiający będzie korzystał z dofinansowania ze środków Unijnych? I czy w związku z tym będzie konieczne wykonanie jakichś wcześniejszych danych związanych bezpośrednio z tym dofinansowaniem. Proszę podać z jakiego programu będzie Zamawiający korzystał
Odpowiedź:
W chwili obecnej nie są znane źródła finansowania inwestycji. Nie można wykluczyć współfinansowania aczkolwiek podanie w chwili obecnej konkretnego programu nie jest możliwe.
Treść pytania nr 30
Powołując się na informację wystosowaną w dniu 20.04.2010r. przez Ministerstwo Infrastruktury w sprawie stosowania Eurokodów w projektowaniu budynków, w której zawarto stwierdzenie: „w zależności od decyzji projektanta-podstawą wykonania projektu budowlanego budynku mogą być zarówno normy aktualne (Eurokody), jak i wycofane (PN-B)", proszę o odpowiedź na pytanie, czy Zamawiający dopuszcza opracowanie dokumentacji projektowej na podstawie PN-B?
Odpowiedź:
Zamawiający żąda opracowania dokumentacji zgodnie z obowiązującym, w dniu składania wniosku o wydanie pozwolenia na budowę, stanem prawnym.
Treść pytania nr 31
Czy Zamawiający przewiduje zastosowanie dwustronnego zasilania w energię elektryczną lub agregat prądotwórczy (wskazać jakie odbiorniki wymagają zasilania rezerwowego)
Odpowiedź:
Żadna sala gimnastyczna w Gminie nie posiada drugostronnego zasilana i nigdzie nie było ono wymagane. Oświetlenie dróg ewakuacyjnych lampami z samopodtrzymaniem zasilania. Można przewidzieć możliwość podłączenia agregatu prądotwórczego jako alternatywę.
Treść pytania nr 32
Czy Zamawiający dopuszcza wykonanie wewnętrznych dróg dojazdowych i parkingów za pośrednictwem ażurowych płyt betonowych w kształcie plastra miodu
Odpowiedź:
Rozwiązanie zostanie ustalone zgodnie z odp. na pytanie 25..
Treść pytania nr 33
Czy Zamawiający przewiduje wykonanie ogrzewanych wpustów dachowych, rynien czy rur spustowych
Odpowiedź:
Nie
Treść pytania nr 34
Czy Zamawiający wyraża zgodę na opracowanie dokumentacji projektowej w standardzie budynku pasywnego zgodnie z Rezolucją Parlamentu Europejskiego z dnia 31 stycznia 2008 r. w sprawie planu działania na rzecz racjonalizacji zużycia energii: sposoby wykorzystania potencjału ( Dz. Urzędowy Unii Europejskiej C68 E, z dnia 21.3.2009, s. 18, PL) w punkcie 29: „ wzywa Komisję do przedstawienia wiążącego wymogu, aby wszystkie nowe budynki wymagające ogrzewania lub chłodzenia powstawały zgodnie ze standardami „ budynków pasywnych" lub odpowiednimi standardami budynków niemieszkalnych od 2011 r. oraz wymogu stosowania pasywnych rozwiązań w zakresie ogrzewania i chłodzenia od 2008r."?
Odpowiedź:
Zgodnie z odpowiedzią na pytanie 25 rozwiązania konstrukcyjno technologiczne zostaną ustalone przy uzgadnianiu i zatwierdzaniu koncepcji.
Treść pytania nr 35
Czy zamawiający ma szczegółowe wymagania lub swoje wzory do gwarancji ubezpieczeniowych w przypadku wniesienia wadium bądź należytego wykonania kontraktu?
Odpowiedź:
Nie. Przyjmujemy każdy wzór gwarancji, który spełnia wymogi formalne (kwota i terminy zabezpieczeń) i jest prawidłowo podpisana.
W dniu 11 lipca 2011 roku do Zamawiającego wpłynęła prośba o wyjaśnienie treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
Treść pytania nr 36(1)
Czy przewidzieć tylko montaż kolektorów słonecznych, czy również zaprojektować instalację do nich?
Odpowiedź:
Łącznie z instalacją. (Po co kolektory bez instalacji?).
Treść pytania nr 37(2)
Czy ma być projektowany plac zabaw – jak na kolorowym zał. graficznym i parking.
Odpowiedź:
Nie – należy w planie zagospodarowania przewidzieć miejsce na przyszłą realizację placu zabaw. .
Treść pytania nr 38(3)
Czy ewentualny projekt oświetlenia zewnętrznego: parking i plac zabaw jest przedmiotem oferty.
Odpowiedź:
Tak.
Treść pytania nr 39(4)
Czy istniejący przyłącz elektryczny budynku szkoły posiada wystarczający zapas mocy dla planowanej inwestycji.
Odpowiedź:
Projektant określi zapotrzebowanie mocy dla nowobudowanego obiektu i na tej podstawie nastąpi wydanie warunków zasilania i dalsze prace projektowe muszą je uwzględniać.
Treść pytania nr 40(5)
Czy Inwestor przewiduje wykonanie projektów PA (nagłośnienie standardowe) i DSO (dźwiękowy system ostrzegawczy.
Odpowiedź:
Tak. Ponadto należy zaprojektować pozostałe instalacje słaboprądowe i przewidzieć połączenie z istniejącymi obecnie w szkole.
Treść pytania nr 41(6)
Kto uzgodni projekt wykonawczy przyłącza energetycznego lub przebudowy sieci. Obecnie procedury w Zakładzie Energetycznym są takie, że wnioskodawcą o przyłącz czy przebudowę sieci jest Zakład Energetyczny i na niego musi być pozwolenie na budowę czy zgłoszenie. Również Zakład Gazowniczy realizuje przebudowy i przyłącza do budynku (projekt i realizacja). Czy Wykonawca może ten zakres zcedować na powyższe zakłady?
Odpowiedź:
Wszystkie uzgodnienia dokonuje jednostka projektowa. Wykonawca przekazuje kompletne opracowanie ze wszystkimi pozwoleniami i zgłoszeniami potrzebnymi do realizacji inwestycji.
Treść pytania nr 42(7)
Proszę określić czy kotłownia ma być nowo projektowana czy modernizowana.
Odpowiedź:
Przyjęte rozwiązanie wynikać powinno z możliwości technicznych jak i względów ekonomicznych. Dopuszczalne są oba rozwiązania. ostateczna decyzja zapadnie w chwili uzgadniania projektu koncepcyjnego.
Treść pytania nr 42(8)
Czy w hali i pomieszczeniach towarzyszących ma być wentylacja mechaniczna nawiewno-wywiewna czy dodatkowo klimatyzacja.
Odpowiedź:
Nie przewidujemy instalacji klimatyzacji w projektowanym obiekcie. Wentylacja nawiewno wywiewna powinna posiadać wymiennik krzyżowy.
Treść pytania nr 43(9)
W jaki sposób ma być ogrzewana hala sportowa ( nadmuch, grzejniki).
Odpowiedź:
Sposób ogrzewania ma być efektywny technicznie i ekonomiczny w użytkowaniu – reszta zależy od projektanta.
|