|
|
|
Konsultacje społeczne
|
|
Lokalna Grupa Działania „Trygon – Rozwój i Innowacja” ogłasza o nabór wniosków o przyznanie pomocy na operacje realizowaną przez podmioty inne niż LGD w ramach strategii Rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 na operacje w zakresie "Promowania obszaru objętego LSR, w tym produktów lub usług lokalnych" - ogłoszenie o naborze wniosków nr 2/2018.
Ogłoszenie o naborze wniosków Nr 1/2017 (budowa lub przebudowa publicznych dróg gminnych lub powiatowych)
Szczegóły: http://www.lgd-trygon.pl/nabory-lgd/ |
|
|
Lokalna Grupa Działania „Trygon – Rozwój i Innowacja” ogłasza o nabór wniosków o przyznanie pomocy na operacje realizowaną przez podmioty inne niż LGD w ramach strategii Rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 na operacje w zakresie Zachowania dziedzictwa lokalnego - ogłoszenie o naborze wniosków nr 1/2018.
Ogłoszenie o naborze wniosków nr 2/2018 (promowanie obszaru objętego LSR, w tym produktów lub usług lokalnych)
Szczegóły: http://www.lgd-trygon.pl/nabory-lgd/ |
|
Konsultacje w sprawie Aktualizacji Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2014-2020 LGD "Trygon - Rozwój i Innowacja"
Szanowni Państwo,
Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Trygon - Rozwój i Innowacja", w związku z uwagami oraz propozycjami zmian do Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2014-2020 zgłoszonymi przez mieszkańców oraz pozostałe podmioty działające na obszarze LGD, zwraca sie do Państwa z prośbą o wyrażenie opinii na temat proponowanych zmian w ramach aktualizacji Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2014-2020. Wyrażona przez Państwa opinia pozwoli nam na przeprowadzenie aktualizacji Lokalnej Strategii Rozwoju.
Konsultacje mają charakter anonimowy.
Z góry dziękujemy za poświęcony czas i zaangażowanie.
Państwa opinię wyrażoną na załączonym formularzu proszę wysłać na dres: promocja@lgd-trygon.pl lub dostarczyć do Biura Stowarzyszenia w Boguchwale Pl. Rynek 2, 36-040 Boguchwała (p.1.06) do dnia 04.12.2017r. do godz. 13.00
Aktualizacja LSR na lata 2014-2020 - Formularz proponowanych zmian
|
|
|
Gminny Program Rewitalizacji dla Gminy Świlcza na lata 2016-2025
Gmina Świlcza przystąpiła do opracowania Gminnego Programu Rewitalizacji (GPR), który jest dokumentem wymaganym w procesie aplikacji o środki pomocowe w ramach perspektywy finansowej 2014-2020. Jego celem jest zapewnienie harmonijnego i wielostronnego rozwoju miasta poprzez adaptacje starych zasobów do nowych potrzeb, co zapewni poprawę warunków życia w mieście, ochronę i zachowanie tych zasobów, integrację form historycznych i współczesnych oraz wyrównanie standardów nowych i starych zasobów.
Prosimy o przesyłanie pomysłów na maila: rewitalizacja@greenfuture-projekt.pl
Pobierz Fiszkę Projektową... |
|
|
Gminny Program Rewitalizacji Gminy Świlcza na lata 2016-2025
Gmina Świlcza przystąpiła do opracowania Gminnego Programu Rewitalizacji (GPR), który jest dokumentem wymaganym w procesie aplikacji o środki pomocowe w ramach perspektywy finansowej 2014-2020. Jego celem jest zapewnienie harmonijnego i wielostronnego rozwoju gminy poprzez adaptacje starych zasobów do nowych potrzeb, co zapewni poprawę warunków życia, ochronę i zachowanie tych zasobów, integrację form historycznych i współczesnych oraz wyrównanie standardów nowych i starych zasobów.
Aby prawidłowo wykonać Gminny Program Rewitalizacji chcemy poznać Państwa zdanie na temat działań rewitalizacyjnych na terenie gminy.
Serdecznie zapraszamy na konsultacje społeczne które odbędą się 25 lipca, godz.16.00 w Sali Posiedzeń Urzędu Gminy w Świlczy. Na spotkaniu zostanie rozwinięte pojęcie rewitalizacji, oraz będzie można podzielić się opiniami oraz sugestiami na temat planowanych działań.
Kto będzie odpowiedzialny za wykonanie Gminnego Programu Rewitalizacji Gminy Świlcza?
Na podstawie zawartej umowy wykonawcą Gminnego Programu Rewitalizacji dla Gminy Świlcza jest firma FUTURE GREEN INNOVATIONS S.A., ul. Podole 60, 30-394 Kraków - niezależna firma konsultingowa świadcząca usługi z zakresu ochrony środowiska, doradztwa, monitoringu, outsourcingu oraz planowania przestrzennego. Spółka wykonuje kompleksowe opracowania i raporty oddziaływania inwestycji na środowisko, inwentaryzacje przyrodnicze oraz monitoringi ornitologiczne i chiropterologiczne. Udziela porad prawnych z zakresu ochrony środowiska i ochrony przyrody. Skutecznie realizuje i konsultuje projekty biznesowe oraz badawczo-rozwojowe
Więcej informacji na stronie internetowej:
www.greenfuture-projekt.pl |
|
|
Wójt Gminy Świlcza działając na podstawie art. 17 ust. 2 pkt 1 ustawy o rewitalizacji (Dz.U. z 2015 r. poz. 1777) z dnia 9 października 2015 r. podaje do publicznej wiadomości informację o przystąpieniu do konsultacji społecznych projektu uchwały o wyznaczeniu obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji.
Konsultacje przeprowadzone będą w okresie od dnia 15 lipca 2016 r. do dnia 16 sierpnia 2016 r. w formie: 1. spotkania otwartego z interesariuszami rewitalizacji, umożliwiającego omówienie i ocenę propozycji wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji na terenie Gminy Świlcza 2. zbierania uwag, propozycji i opinii w formie papierowej i elektronicznej, z wykorzystaniem formularza konsultacyjnego. Wypełnione formularze można dostarczyć: a. drogą elektroniczną na adres: rewitalizacja@greenfuture-projekt.pl, b. drogą korespondencyjną na adres: Future Green Innovations S.A., ul. Podole 60, skr. 62, 30 – 394 Kraków c. bezpośrednio do Urzędu Gminy Świlcza Materiał informacyjny oraz formularz konsultacyjny będą dostępne od dnia 15 lipca 2016 r. w Biuletynie Informacji Publicznej pod adresem internetowym http://www.swilcza.i-gmina.pl/ , na stronie internetowej Urzędu Gminy Świlcza pod adresem http://www.swilcza.com.pl/ |
|
|
Konsultacje społeczne w sprawie remontu i modernizacji pomieszczeń Gminnej Biblioteki Publicznej w Świlczy z/s w Trzcianie - Filia w Świlczy - pobierz |
|
|
Szanowni Państwo mieszkańcy obszaru działania LGD „Trygon- Rozwój i Innowacja” serdecznie zapraszamy wszystkich w szczególności przedstawicieli organizacji pozarządowych, sołtysów, lokalnych liderów, stowarzyszenia, gupy nieformalne, kobiety, osoby fizyczne, nieaktywnych zawodowo i przedsiębiorców do zgłaszania indywidualnych uwag odnośnie wypracowanego projektu Lokalnej Startegii Rozwoju Kierowanego przez społeczność na lata 2014-2020r.
Opinie i komentarze prosimy składać na dostępnym formularzu zgłaszania uwag do LSR na lata 2014-2020 w terminie do dnia 17 grudnia 2015.
Podpisany formularz zgłaszania uwag prosimy zeskanować i przesyłać na adres: trygon@lgd-trygon.pl lub składać osobiście w biurze LGD „Trygon - Rozwój i Innowacja” ( pl. Rynek 2, 36-040 Boguchwała).
- projekt LSR - pobierz
- procedura wyboru i oceny operacji - pobierz
- regulamin konkursów grantowych - pobierz
- formularz zgłaszania uwag - pobierz |
|
|
Ogłoszenie o konsultacjach społecznych
W związku z zakończeniem prac związanych z aktualizacją dokumentu strategicznego, Wójt Gminy Świlcza serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w konsultacjach społecznych Strategii Rozwoju Gminy Świlcza na lata 2015 – 2020.
Celem konsultacji jest poznanie uwag i opinii społeczności lokalnej naszej Gminy na temat zaproponowanych i wypracowanych propozycji i rozwiązań zawartych w dokumencie.
Konsultacje społeczne przeprowadzone będą w okresie: od 29 października 2015 r. do 19 listopada 2015 r.
Opinie, uwagi można składać poprzez:
- uzupełnienie formularza zgłaszania opinii i przesłanie go na adres: konsultacjeswilcza@isoconsulting.pl
- uzupełnienie formularza zgłaszania opinii i dostarczenie go na adres:
Urząd Gminy w Świlczy, 36-072 Świlcza 168 z dopiskiem „Konsultacje społeczne Strategii Rozwoju Gminy Świlcza”
Formularz dostępny jest również w Referacie Rozwoju Gospodarczego, Infrastruktury i Planowania Przestrzennego Urzędu Gminy w Świlczy (pokój 20).
Dziękujemy za poświęcony czas i zachęcamy do wzięcia udziału w konsultacjach tak istotnego dla rozwoju naszej Gminy dokumentu.
__________________________________________
Do poprania:
Ogłoszenie o konsultacjach
Strategia Rozwoju Gminy Świlcza na lata 2015 - 2020 - projekt – wersja do konsultacji społecznych
Wniosek o dokonanie poprawki w Strategii Rozwoju Gminy Świlcza na lata 2015 – 2020
Harmonogram spotkań konsultacyjnych |
|
|
Ogłoszenie o konsultacjach społecznych
Od 22 września na stronie dostępna jest analiza SWOT, która została wypracowana na spotkaniach konsultacyjnych przez mieszkańców gmin Boguchwała, Lubenia i Świlcza.
W związku z tym serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców obszaru działania LGD „Trygon- Rozwój i Innowacja” w szczególności przedstawicieli organizacji pozarządowych, sołtysów, lokalnych liderów i przedsiębiorców do zgłaszania indywidualnych uwag odnośnie wypracowanej analizy SWOT.
Szanowni Państwo, jeżeli macie pomysł na zmianę w regionie, chcecie mieć wpływ na przemianą swojej Gminy prosimy o wyrażenie opinii w formularzu zgłaszania uwag do analizy SWOT. Prosimy o rzetelne podejście do zadania ponieważ w wnioski z wypracowanej analizy SWOT zostaną uwzględnione i zapisane w LSR.
Opinie i komentarze prosimy składać na dostępnym formularzu uwag do dnia 2 października 2015. Podpisany formularz uwag prosimy zeskanować i przesyłać na adres: trygon@lgd-trygon.pl lub składać osobiście w biurze LGD „Trygon - Rozwój i Innowacja” (pl. Rynek 2, 36-040 Boguchwała).
Do poprania:
Analiza SWOT
Formularz zgłaszania uwag
|
|
|
OGŁOSZENIE o konsultacjach społecznych
26 sierpnia 2015
MIESZKAŃCY RZESZOWSKIEGO OBSZARU FUNKCJONALNEGO
ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONSULTACJACH!
Jak będzie się rozwijał Rzeszowski Obszar Funkcjonalny w najbliższych latach? O to chcemy zapytać mieszkańców gmin tworzących ROF – Gminy Boguchwała, Gminy Chmielnik, Gminy Czarna, Gminy Czudec, Gminy Głogów Małopolski, Gminy Krasne, Gminy Lubenia, Gminy Łańcut, Miasta Łańcut, Gminy Miasta Rzeszowa, Gminy Świlcza, Gminy Trzebownisko, Gminy Tyczyn, którym nie jest obojętna przyszłość tego regionu!
Od 27 sierpnia na stronie www.deltapartner.pl/webroot/konsultacje_rof/ dostępny jest projekt Strategii ZIT Rzeszowskiego Obszaru Funkcjonalnego.
Zapraszamy do konsultacji dokumentu i wnoszenia swoich uwag. Uwagi te można kierować na adres mailowy: konsultacje.rof@deltapartner.org.pl bez konieczności opatrywania bezpiecznym podpisem elektronicznym, o którym mowa w ustawie z dnia 18 września 2001 r. o podpisie elektronicznym (Dz. U. z 2013 r. poz. 262); przy pomocy formularza konsultacyjnego, w formie pisemnej na adres: Stowarzyszenie Rzeszowskiego Obszaru Funkcjonalnego, ul. Doktora Tkaczowa 134, 36-040 Boguchwała; w formie spotkania konsultacyjnego, które odbędzie się 7 września 2015 r., o godz. 11.30, w sali sesyjnej (nr 15) w Ratuszu Miasta Rzeszowa.
Opinie i komentarze można składać do 17 września 2015 r.
Jeśli zamieszkujesz na terenie którejś z gmin Rzeszowskiego Obszaru Funkcjonalnego nie pozostawaj bierny i wyraź swoją opinię.
W konsultacjach mogą wziąć udział mieszkańcy, ale także podmioty społeczne i gospodarcze z siedzibą na terenie ROF, w tym: przedsiębiorstwa, organizacje pozarządowe i instytucje publiczne. Wszystkie uwagi będziemy analizować, a złożone propozycje będą dla nas istotną wskazówką w prowadzonych pracach. Poznanie Twojego stanowiska pozwoli wypracować rozwiązania sprzyjające jak najlepszemu rozwojowi Rzeszowskiego Obszaru Funkcjonalnego!
Treść ogłoszenia:
http://www.bip.ires.pl/gfx/boguchwala/files/j.przystas/Konsultacje_Strategia_ZIT_ROF.pdf |
|
|
OBWIESZCZENIE o konsultacjach społecznych
Na podstawie art. 39 w związku z art. 54 ust. 2 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz.U. z 2013 r. poz. 1235, z późn. zm.).
Wójt Gminy Świlcza podaje do publicznej wiadomości informację o możliwości zapoznania się z
9. Prognozą oddziaływania na środowisko sporządzoną dla projektu dokumentu pt. Studium programowo-przestrzenne gospodarki wodno-ściekowej Rzeszowskiego Obszaru Funkcjonalnego
10. Projektem dokumentu pt. Studium programowo-przestrzenne gospodarki wodno-ściekowej Rzeszowskiego Obszaru Funkcjonalnego
11. Opinią Podkarpackiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego z dnia 30.03.2015, znak: SNZ.9020.2.11.2015.BW
12. Opinią Regionalnego dyrektora Ochrony Środowiska w Rzeszowie z dnia 29.04.2015, znak: WOOŚ.411.2.7.2015.AP-4
Celem Studium jest określenie kierunków i rodzajów działań, jakie mogą podjąć Jednostki Samorządu Terytorialnego (JST) współtworzące Rzeszowski Obszar Funkcjonalny (ROF), w celu rozwiązania zidentyfikowanego wspólnego dla wszystkich gmin ROF problemu, polegającego na niedostatecznie rozwiniętej sieci kanalizacji sanitarnej i zaopatrzenia w wodę. Uwzględniane zostaną kierunki i rodzaje działań JST, w celu racjonalnego wykorzystania zasobów wodnych i ochrony wód a także oszacowanie kosztów proponowanych działań i wskazanie źródeł i sposobów ich finansowania. Nadrzędnym priorytetem będą działania na rzecz ochrony i poprawy jakości wód poprzez rozwój systemów kanalizacji zbiorczej, oczyszczalni ścieków komunalnych oraz instalacji do zagospodarowania osadów ściekowych. Wskazane zostaną kierunki działań na rzecz poprawy jakości gleby i wód na terenie ROF, jako całości, z uwzględnieniem poszczególnych JST, wchodzących w skład ROF.
Prognoza oddziaływania na środowisko uwzględnia ocenę wpływu na środowisko wszystkich skutków wynikających z realizacji projektowanego Studium programowo-przestrzennego gospodarki wodno-ściekowej Rzeszowskiego Obszaru Funkcjonalnego względem zagadnień środowiskowych, wskazanych w opiniach właściwych organów.
Pliki do pobrania:
Obwieszczenie
Prognoza oddziaływania na środowisko_ROF_wod.-kan
Studium programowo-przestrzenne gospodarkiw wodno-ściekowej ROF
Studium gospodarki wodno-ściekowej ROF - Załączniki
Część 1 - Założenia do analizy finansowej_Studium gospodarki wodno-ściekowej ROF
PPWIS - Studium gospodarki wodno-ściekowa
RDOŚ - Studium gospodarki wodno-ściekowej
FORMULARZ zgłaszania uwag_gospodarka wodno-ściekowa
|
|
|
OBWIESZCZENIE o konsultacjach społecznych
Na podstawie art. 39 w związku z art. 54 ust. 2 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz.U. z 2013 r. poz. 1235, z późn. zm.).
Wójt Gminy Świlcza podaje do publicznej wiadomości informację o możliwości zapoznania się z
13. Prognozą oddziaływania na środowisko sporządzoną dla projektu dokumentu pt.
Studium programowo-przestrzenne wraz z koncepcją rozwiązań technicznych w zakresie odprowadzania wód opadowych z terenu Rzeszowskiego Obszaru Funkcjonalnego
14. Projektem dokumentu pt. Studium programowo-przestrzenne wraz z koncepcją rozwiązań technicznych w zakresie odprowadzania wód opadowych z terenu Rzeszowskiego Obszaru Funkcjonalnego
15. Opinią Podkarpackiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego z dnia 30.03.2015, znak: SNZ.9020.2.12.2015.BW
16. Opinią Regionalnego dyrektora Ochrony Środowiska w Rzeszowie z dnia 29.04.2015, znak: WOOŚ.411.2.6.2015.AP-4
Głównym celem Studium programowo-przestrzennego wraz z koncepcją rozwiązań technicznych w zakresie odprowadzania wód opadowych z terenu Rzeszowskiego Obszaru Funkcjonalnego jest ograniczenie ryzyka w obszarach narażonych na niebezpieczeństwo powodzi i podtopień poprzez rozwój systemu odprowadzania wód opadowych w postaci racjonalnych ekonomiczne usprawnień technicznych infrastruktury przeciwpowodziowej.
Prognoza oddziaływania na środowisko uwzględnia ocenę wpływu na środowisko wszystkich skutków wynikających z realizacji projektowanego Studium programowo-przestrzennego wraz z koncepcją rozwiązań technicznych w zakresie odprowadzania wód opadowych z terenu Rzeszowskiego Obszaru Funkcjonalnego względem zagadnień środowiskowych, wskazanych w opiniach właściwych organów.
Pliki do pobrania:
Obwieszczenie o konsultacjach społecznych z formularzem zgłaszania uwag ROF - Studium gospodarki wodami opadowymi_część 1_09_06_2015
PPWIS - Studium gospodarki wodami opadowymi ROF_30_03_2015
RDOŚ - Studium gospodarki wodami opadowymi ROF_29_04_2015
Prognoza oddziaływania na środowisko_Studium_wody opadowe_09_06_2015
FORMULARZ zgłaszania uwag
ROF - Studium gospodarki wodami opadowymi_część 2a_09_06_2015
|
|
|
OBWIESZCZENIE o konsultacjach społecznych
Na podstawie art. 39 w związku z art. 54 ust. 2 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz.U. z 2013 r. poz. 1235, z późn. zm.).
Wójt Gminy Świlcza podaje do publicznej wiadomości informację o możliwości zapoznania się z
1. Prognozą oddziaływania na środowisko sporządzoną dla projektu dokumentu pn.:
Plan Gospodarki Niskoemisyjnej Rzeszowskiego Obszaru Funkcjonalnego
2. Projektem dokumentu pn.: Plan Gospodarki Niskoemisyjnej Rzeszowskiego Obszaru Funkcjonalnego
3. Opinią Podkarpackiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego z dnia 23.03.2015r., znak: SNZ.9020.1.12.2015.AL
4. Opinią Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Rzeszowie z dnia 20.04.2015r., znak: WOOŚ.410.1.12.2015.AP-3
Zakres tematyczny Planu jak nieinwestycyjnych w publicznego - gmin, gospodarki prywatnego i publicznego odnosi się do działań zarówno inwestycyjnych, sektorze mieszkalnictwa indywidualnego, budownictwa przestrzennej, zaopatrzenia w ciepło i energię, transportu.
Prognoza oddziaływania na środowisko uwzględnia ocenę wpływu na środowisko wszystkich skutków wynikających z realizacji projektowanego Planu gospodarki niskoemisyjnej, względem zagadnień środowiskowych, wskazanych w opiniach właściwych organów.
Pliki do pobrania:
Obwieszczenie o konsultacjach społecznych
PROGNOZA PGN_06_05_2015
PLAN GOSPODARKI NISKOEMISYJNEJ ROF_06_05_2015
PPWIS_PGN
RDOŚ - PGN
FORMULARZ zgłaszania uwag_prognoza
|
|
|
OBWIESZCZENIE o konsultacjach społecznych
Na podstawie art. 39 w związku z art. 54 ust. 2 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz.U. z 2013 r. poz. 1235, z późn. zm.).
Wójt Gminy Świlcza podaje do publicznej wiadomości informację o możliwości zapoznania się z
1. Prognozą oddziaływania na środowisko sporządzoną dla projektu dokumentu pn.:
Program Rewitalizacji dla Rzeszowskiego Obszaru Funkcjonalnego
2. Projektem dokumentu pn.: Program Rewitalizacji Rzeszowskiego Obszaru Funkcjonalnego
3. Opinią Podkarpackiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego z dnia 03.03.2015r., znak: SNZ.9020.2.6.2015.EP
4. Opinią Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Rzeszowie z dnia 23.03.2015, znak: WOOŚ.410.1.6.2015.BK-6
Głównym celem działań i przedsięwzięć o charakterze rewitalizacyjnym, podejmowanych i wdrażanych w ramach Programu jest: wzmocnienie wewnętrznego potencjału rozwojowego gmin Rzeszowskiego Obszaru Funkcjonalnego poprzez odnowę i zagospodarowanie terenów i obiektów wymagających wsparcia, tworzenie nowych miejsc pracy, zapewnienie wysokiej dostępności usług publicznych oraz przeciwdziałanie negatywnym zjawiskom społecznym.
Prognoza oddziaływania na środowisko uwzględnia oceną wpływu na środowisko wszystkich skutków wynikających z realizacji projektowanego Programu Rewitalizacji, względem zagadnień środowiskowych, wskazanych w opiniach właściwych organów.
Pliki do pobrania:
Obwieszczenie o konsultacjach społecznych
Prognoza oddziaływania na środowisko_Rewitalizacja_05_05_2015
Program Rewitalizacji dla Rzeszowskiego Obszaru Funkcjonalnego_05_05_2015
PPWIS - Program Rewitalizacji
RDOŚ Program Rewitalizacji
FORMULARZ zgłaszania uwag prognoza Program Rewitalizacji
|
|
|
OBWIESZCZENIE o konsultacjach społecznych
Na podstawie art. 39 ust. 1 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz.U. z 2013 r. poz. 1235, z późn. zm.)
Wójt Gminy Świlcza podaje do publicznej wiadomości informację o możliwości zapoznania się z
Projektem dokumentu pn.: Plan Gospodarki Niskoemisyjnej Rzeszowskiego Obszaru Funkcjonalnego.
Plan Gospodarki Niskoemisyjnej (PGN) Rzeszowskiego Obszaru Funkcjonalnego jest dokumentem strategicznym wyznaczającym główne cele i kierunki działań w zakresie poprawy jakości powietrza, efektywności energetycznej, ograniczenia emisji zanieczyszczeń, w tym również gazów cieplarnianych. PGN jest zintegrowanym planem działań mającym na celu osiągniecie standardów jakości powietrza w perspektywie lat 2015-2024.
Zakres tematyczny Planu odnosi się do działań zarówno inwestycyjnych, jak i nieinwestycyjnych w sektorze mieszkalnictwa indywidualnego, budownictwa publicznego - gmin, gospodarki przestrzennej, zaopatrzenia w ciepło i energię, transportu prywatnego i publicznego.
Pliki do pobrania:
Obwieszczenie o konsultacjach społecznych
PLAN GOSPODARKI NISKOEMISYJNEJ ROF
FORMULARZ zgłaszania uwag_PGN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|