Tekst modyfikacji z załącznikami: http://www.swilcza.com.pl/ug/przetargi/2009.43.3410_kanalizacja/Modyfikacja_02.pdf
______________________________________
sprawa ZP 3410/43/09 Świlcza, dn. 05.01.2010 r.
pismo: 01/R-RRG-ED/10
Zamawiający: Gmina Świlcza
Dotyczy zamówienia publicznego prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego na roboty budowlane, nazwa zadania:
Budowa sieci kanalizacyjnej w Świlczy – Osiedle i w Bratkowicach – Skworca i Blich:
I etap – sieć kanalizacyjna w Świlczy – Osiedle ø 500 i ø 315, sieć kanalizacyjna w Bratkowicach – Skworca i Blich (całość),
II etap – sieć kanalizacyjna w Świlczy – Osiedle ø 200 i ø 160, przykanaliki ø 200 i ø 160.
Postępowanie zostało ogłoszone w dniu 08 grudnia 2009 r. w Biuletynie Zamówień Publicznych pod numerem 420880-2009, w siedzibie Zamawiającego na tablicy ogłoszeń, na stronie internetowej zamawiającego: www.swilcza.i-gmina.pl.
A. Działając na podstawie art. 38 ust. 4 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2007 nr 223, poz. 1655 z późn. zm.) Gmina Świlcza zmienia treść specyfikacji istotnych warunków zamówienia:
1) specyfikacja istotnych warunków zamówienia (str.8, pkt 5.1 ppkt d)
Ø dotychczasowe brzmienie:
d) Posiadają niezbędną wiedzę i doświadczenie do wykonania zamówienia tj. wymagane minimum: Wykonawca ubiegający się o udzielenie zamówienia musi wykazać, że w ostatnich pięciu latach przed dniem wszczęcia postępowania wykonał co najmniej:
- 1 (słownie: jedno) zamówienie polegające na budowie, przebudowie, modernizacji lub remoncie sieci kanalizacyjnej o długości minimum 10 km (słownie: dziesięć kilometrów) i średnicach 500, 300, 200, 160 mm lub większych.
- 1 (słownie: jedna) realizacja przejścia pod torami kolejowymi lub drogą krajową lub inną przeszkodą wykonywaną techniką podwiertu (przepychu) o średnicy 500 mm i długości min 60 m.
Ø nowe brzmienie:
d) Posiadają niezbędną wiedzę i doświadczenie do wykonania zamówienia tj. wymagane minimum: Wykonawca ubiegający się o udzielenie zamówienia musi wykazać, że w ostatnich pięciu latach przed dniem wszczęcia postępowania wykonał co najmniej:
- 1 (słownie: jedno) zamówienie polegające na budowie, przebudowie, modernizacji lub remoncie sieci kanalizacyjnej o długości minimum 10 km (słownie: dziesięć kilometrów) i średnicach 500, 300, 200, 160 mm lub większych. Realizacja dwóch lub więcej zadań o łącznej podanej długości uważa się za spełnienie warunku, przy czym jedno zadanie musi obejmować zakres 50% żądanej długości.
- 1 (słownie: jedna) realizacja przejścia pod torami kolejowymi lub drogą krajową lub inną przeszkodą wykonywaną techniką podwiertu (przepychu) o średnicy 500 mm i długości min 60 m. Realizacja zadań o parametrach odbiegających o 15% od podanych uważa się za spełnienie warunków przetargu.
B. Działając na podstawie art. 38 ust. 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2007 nr 223, poz. 1655 z późn. zm.) Gmina Świlcza wyjaśnia treść specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
W dniu 04 stycznia 2010 roku do Zamawiającego wpłynęły zapytania i prośby o wyjaśnienie treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
Treść pytania 1.
Czy nowobudowane przepompownie ścieków dla wyżej wymienionego zadania mają być dostosowane bądź wpięte do systemu monitoringu i wizualizacji w technologii GPRS, a jeżeli tak to do jakiego?
Odpowiedź:
Nowobudowane przepompownie ścieków mają być objęte rozbudową systemu monitoringu i wizualizacji HYDRO–NET, zamontowanego i funkcjonującego na oczyszczalni ścieków w Świlczy. Celem unifikacji systemu Zamawiający nie dopuszcza u siebie działania dwóch lub więcej systemów monitoringu i wizualizacji. Jednocześnie Zamawiający zastrzega, że istniejący i funkcjonujący u Zamawiającego system sterowania i monitoringu w oparciu o technologię GPRS nie może być zamieniony na inny.
Treść pytania nr 2.
Z czego mają zostać wykonane zbiorniki przepompowni z betonu B-45 czy polimerobetonu?
Odpowiedź:
Zbiorniki przepompowni mają zostać wykonane z polimerobetonu i spełniać poniższe wymagania:
Grubości ścianek:
- dla DN800 mm – nie mniej niż 30 mm,
- dla DN1200 mm – nie mniej niż 40 mm,
- dla DN1500 mm – nie mniej niż 50 mm.
Komorę studzienki o przekroju kołowym stanowi rura wykonana z polimerobetonu. Standardowa wysokość komory wynosi 3 m (monolit). Dla zmniejszenia jej wysokości rura może być przycinana. Dla uzyskania większej wysokości komory rury są łączone poprzez czołowe sklejenie klejem epoksydowym.
Treść pytania nr 3.
W jaki sposób ma odbywać się sterowanie pracą przepompowni?
Odpowiedź:
Sterowanie pracą przepompowni odbywać się będzie za pomocą sondy hydrostatycznej + 2 awaryjne pływaki, co umożliwi ciągły pomiar lustra ścieków.
Treść pytania nr 4.
Proszę o podanie schematu elektrycznego szaf sterowniczych przepompowni?
Odpowiedź: Schematy elektryczne szaf sterowniczych przepompowni w załącznikach (łącznie 6 stron).
|